piatok 19. októbra 2012

Jupiter 3 do konca októbra bez prihlásenia

Na svetlo elektronického sveta sa konečne dostalo tretie číslo časopisu Jupiter. Do konca októbra 2012 ho môžete sťahovať bez prihlásenia na jeho stránke či priamo tu.
Aj keď je o niečo kratšie ako minulé (žiadny text nemá dĺžku novely), obsahuje jednu americkú a štyri slovenské poviedky. Zatiaľ menej známy autor Brad R.Torgensen prináša poviedku “Lúč svetla”, nominovanú tohto roku na Huga aj Nebulu - ako autorovi mu priniesla nomináciu na Crawfordovu cenu pre najlepšieho nového spisovateľa. Z Poviedky Istroconu prinášame texty troch dám - vítaznú “Vlčicu” Petry Slovákovej, čo je aj prvý česká poviedka v Jupiteri, moje obľúbené “Myšlienky splnu” Petry Némethovej a text Diany Majerovej “Problémy s pamäťou”, ktorý rozoberáme wo workshope. Päticu poviedok dopĺňa spomienka na prvý polovicu deväťdesiatych rokov “Zlato prekliatych” nášho (asi) prvého fantasy spisovateľa Jaroslova Lupečku. Vystupuje v nej prvý superhrdina klasickej fantasy Conan. Ak sa vám text zapáči, ďalší od Lupečku nájdete v antológii slovenskej fantasy “Čas hrdinov”, ktorá sa krstila na Parcone/Istrocone.


Zostavil som ju spolu s Alexandrou Pavelkovou, ktorú spovedám v rozhovore. V Rogerlande sa s hlavným organizátorom Istroconov Robertom Žittňanom rozprávam predovšetkým o občianskom združení Animecrew. Filmy tentokrát v publicistike rozoberajú dva články. Juraj Červenák píše o krvi v Hollywoode a Matej “Macejko” Vojko tak zotrel Excalibur, že som k jeho názoru musel pridať svoj. V seriáloch vás môže zaujať recenzia anglického hitu Misfits či webového Andain 5. Tentokrát v časopise nechýba “Stratená veda” a uzaviera ho galéria Martina Máleka

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára