utorok 6. novembra 2012

Príďte na Bibliotéku a Kozmodróm
Chcel by som vás teraz pozvať na dve akcie, kde budem zase raz aj na pódiu. Na Bibliotéke budeme v sobotu 10. novembra o 12:30 prezentovať v rámci vyhlasovania Ceny Fantázie slovenskú fantasy antológiu “Čas Hrdinov”. A presne týždeň potom, 17. novembra, budem na festivale zase raz dražiť a mihnem sa aj v panelovej diskusiu. Čakajú nás teda dve soboty plné zaujímavých ľudí, ktorí vám porozprávajú veľa o knihách a iných formách fantastiky. Kým prvá bude zameraná na fantasy, druhá bude čistá science fiction. Akcie budú výrazne žánrovo profilované - kým prvá bude zameraná na fantasy, druhá bude čistá science fiction.

Fantasy antológiu “Čas hrdinov” sme vytvorili spolu s Alexandrou Pavelkovou ako pokračovanie-nepokračovanie minuloročných hororových “Farieb strach”. Je to tiež prierez slovenskou fantasy scénou s malými odbočkami do histórie, no tentokrát tam nenájdete pred-1990 a mainstreamové poviedky. No napriek tomu sa texty zo začiatku 90 . rokov (napísané Martinou Pilcerovou a Jaroslavom Lupečkom) nemajú čo hanbiť ani v konkurencii poviedok takých autorov ako Juraj Červenák, Dušan D. Fabián, Jozef Girovský, Marja Holécyová či moja spoluozostavovateľka. Z autorov 90. rokov si v knižke ešte môžete prečítať texty Mareka Eliáša a Rastislava Webera, z novej generácie sú zastúpené dámy - Lucia Droppová, Lívia Hlavačková a Soňa Lantajová. Zoznam dopĺňajú dvaja povedzme “prechodoví” autori Zuzana Stožická a Michal Spáda. Časť z týchto dôležitých osôb našej fantastiky na Bibliotéke uvidíte a môžete si knižku dať podpísať.
Druhá akcia, na ktorú vás pozývam, je Kozmodróm. Štvrtý ročník festivalu vedeckej fantastiky prinesie množstvo prednášok a besied - a ako jediný con na okolí iba z oblasti vedeckej fantastiky. Jednodňovú akciu pripravuje občianske zduženie SciFi Guide a viac sa o nej dozviete na stránke http://kozmodrom.scifi-guide.net/ . V programe nájdete, že o 12:00 dražím SF knihý. Tentoraz bude menej klasickýckej komerčnej a anglosaskej fantastiky, viac sa zameriame na naše perly. Nebude chýbať prvá slovenská fantasy trilógia rozdelená do troch časopisov a troch kníh, Sapkowski v origináli či jeden zo zborníkov Krutohlav, ktoré priniesli Slovensku modernú fantastiku. Vrcholy dražby budú dva – Červenákova trilógia Bohatier, mnohými považovaná za jeho najlepšie dielo, a spomínaná slovenská fantasy antológia Čas hrdinov. Znova sa bude dražiť lístok číslo 001 na festival Slavcon. A malé prekvapenie je stále v zálohe. Posledným bodom programu pred tombolou bude na Kozmodróme diskusia o zaujímavých projektoch v oblasti fantastiky. Začína o 17:00 a hlavná organizátorka Slavconu Katka “Cranky” Bajzíková na nej bude prezentovať ich festival, šéfka Scifi Guide Linda “LiLa” Šimeková svoj klub, ja Jupitera a ďalší hostia iné zaujímavé projekty. Srdečne vás pozývam.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára