utorok 10. apríla 2012

Slavcon - festival fantasy aj histórie

Ako som končil v prvom poste, chcem vám predstaviť festival Slavcon. Oficiálne on je festivalom histórie, mytológie, sci-fi, fantasy a hier, čo znie celkom široko. A ono rozpätie jeho prednášok fakt široké je. Od Harryho Pottera, cez etnickú scifilógiu, porovnanie Vikingov so Slovanmi, háčkovací workshop, prehliadačové hry, magickú moc bylín, tolkienovské PC hry, čínske kung fu zbrane, Oscara Wildea, Dunu, anglické seríály až po sci-fi filmy roku 2012. A to som vypísal len to najzaujímavejšie, čo mi padlo do oka z piatkového programu. Ak vás to zaujalo, pozrite si kompletný trojdňový rozpis.
  
Ja som mal mať na Slavcone dve akcie - a medzičasom sa zomlelo, že objavím aj v tretej. V piatok o 19:00 predstavíme spolu s časťou redakcie nového Jupitera. A budú tam aj novinky, o ktorých neviete.
V sobotu o 13:00 má byť ďalšia z dražieb sci-fi a fantasy kníh, ktoré pod značkou Jupitera robím. Ak sa nič nestane, dražiť budem tieto knižky:


Juraj Červenák - Černoknežník: Válka s běsy (asi aj s podpisom)
Martin Moudrý - Konec křížu
Andrzej Sapkowski - Zaklínač: Meč osudu (tvrdá väzba)
Jiří Kulhánek - Cesta Krve: Dobrák + Cynik
Asimovs SF May 1987 (anglicky)
Larry Niven - Neutron Star
Years Best SF 21 (edited by Gardner Dozois)
Jack Williamson - Loď
R. E. Howard - Conan: Rudé hřeby
Andre Norton: Svět čarodejníc

 Poul Anderson - Zlomený meč
Robert A. Heinlein - Cesta slávy
Železný generál (antológia poľskej SF, s podpisom)
Margaret Weis - Procitnutí mága
Prestřelka na úsvitu (antológia starej SF)
Terry Bisson - Medvědi objavují oheň
Isaac Asimov - Základňa
Ursula Le Guinová - Vyděděnec
Walter M. Miller, jr - Chválospev na Leibowitze
Philip K. Dick - Muž z vysokého zámku
Edgar Rice Burroughs - Princezna z Marsu
a minimálne jedno prekvapenie

No a v sobotu o 16:30 by som sa mal objaviť v diskusii “Spisovateľ na Slovensku”. Moderovať ju má hlavná organizátorka festivalu Katarína "Crankia" Bajzíková a diskutovať tam o svojej práci budú autori Ďuro Červenák, Lucia Droppová a Dušan "DuKE" Fabian (ktorý má na Slavcone krstiť ďalšiu knihu - pozrite si trailer).

Keď sme pri tých traileroch, minule som vsunul do článku pozývací na Slavcon. Organizátori ich pripravili hneď niekoľko, tu je ten o fantasy sekcii.A ostatné nájdete pekne pokope tu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára